Optical Fiber

Boroptik Mühendislik talebiniz doğrultusunda tek modlu ve çok modlu optik fiber tedarik eder.

Tek Modlu Fiber:

Fiberler boyalı veya boyasız/naturel olabilir. G652D (standart tek modlu fiber), G655 (NZ-DSF, non-zero dispersion shifted) , G657 (bend-insensitive) gibi sıklıkla kullanılan ITU uyumlu fiberleri tedarik etmekteyiz.

G652D:

1310nm - 1625nm arası dalgaboylarında optik zayıflama </= 0.4 dB/km
1383nm ve 1550nm dalgaboylarında optik zayıflama </= 0.3 dB/km  
1625nm dalgaboyunda macrobend durumunda optik zayıflama </= 0.5 dB/km           
PMD </= 0.2 ps/sqrt(km) 

G655:

Bu tip fiberin NZ-DSF özelliği WDM ve DWDM sistemlerinde güçlü iletim sinyalleri kullanılması durumunda ortaya çıkan four-wave mixing probleminin sinyaller fiber içerisinde ilerledikçe büyümesini baskılar ve kontrol altında tutar. Böylece DWDM sistemlerinde yoğun iletim kanalların 10Gbit/s ve daha yüksek transmisyon hızlarında uzak mesafelere iletimi sorunsuz olarak sağlanmış olur.

G657:

Diğer fiberlerde maruz kalınan kıvrılma ve bükülme durumlarında ortaya çıkan optik zayıflamalara karşın G657 tip fiberlerde bu gibi durumlarda optik zayıflamar çok daha düşük seviyededir. 

Çok Modlu Fiber:

Fiberler boyalı veya boyasız/naturel olabilir. OM1, OM2, OM3 ve OM4 standartlarında fiber tedarik etmekteyiz. Makaralara sıklıkla 8.8km uzunluğunda fiber sarılmakta OM1 için gerektiğinde 25.4km fiber sarılabilmektedir. 

Fiyat ve teslim süresi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.